CDS 't Kompas eerste 'Gezonde School' in gemeente Aa en Hunze

Stadskanaal

CDS ’t Kompas in Gasselternijveen heeft het vignet Gezonde School behaald.

Het vignet Gezonde School is een erkenning voor scholen die structureel werken aan het verbeteren van de gezondheid van hun leerlingen en medewerkers. Met het vignet laat de school aan leerlingen en hun ouders zien dat zij de gezondheid van leerlingen en leerkrachten erg belangrijk vindt. Werken aan gezondheid op school loont. Het draagt bij aan betere schoolprestaties, minder schooluitval en een gezondere leefstijl. Zo zorgt CDS ‘t Kompas voor actieve en gezonde leerlingen, een veilige schoolomgeving, een fris klimaat én heeft de school aandacht voor de persoonlijke en sociale ontwikkeling van haar leerlingen. Bovendien heeft de school speciale aandacht voor het thema certificaat sport en bewegen. Hiervoor worden onder andere de volgende activiteiten ingezet: aanschaf sport- en spelmateriaal voor op het schoolplein, jaarlijkse sportdagen en Koningsspelen, deelname wandelvierdaagse, deelname diverse sporttoernooien, deelname aan landelijke acties zoals wandelen voor water, deelname en organisatie onderdelen gezondheidsweek, deelname aan binnen- en buitenschools aanbod van clinics, zoals kickboksen of golfen, stimuleren van fietsen, ook naar schoolactiviteiten, en de meesters- en juffendag en het eindejaarsfeest met een sportief karakter. Directeur Janice Liemburg van ‘t Kompas is trots om een Gezonde School te zijn. "Vanaf nu hangt op de gevel van onze school het logo Gezonde School. Zo kan iedereen op het schoolplein zien dat onze school een gezonde school is! Het is fijn dat de gemeente Aa en Hunze de school heeft begeleid bij de aanvraag. Onze school is de eerste school in de gemeente Aa en Hunze die gezonde school is!"

Auteur

Paul Abrahams