NUV Stadskanaal gaat zelf weer de uitvaarten verzorgen

Ter Apel - De Neutrale Uitvaartvereniging Stadskanaal gaat met ingang van 1 mei de uitvaarten weer zelf verzorgen. Dat heeft het bestuur van de uitvaartvereniging met zo'n 8000 leden besloten.

door Paul Abrahams

De samenwerking met de huidige uitvaartverzorger wordt beëindigd. De werkzaamheden van uitvaartverzorger worden overgenomen door August van Zon - hij is ook administrateur van de Neutrale Uitvaartvereniging Stadskanaal - en door Bart Jacobs die als tweede uitvaartverzorger in dienst is gekomen. Beide zijn gediplomeerde uitvaartverzorgers en hebben veel ervaring in de Kanaalstreek. De NUV is opgericht in 1907 en verzorgt gemiddeld iets meer dan honderd uitvaarten per jaar voor haar leden (en niet-leden). "Veel uitvaartverenigingen in Nederland zitten financieel in zwaar weer", vertelt penningmeester Erik Vissering desgevraagd. "Er zijn grote zorgen over het voortbestaan. Dit speelt overigens al enkele jaren hoor. Het aantal leden neemt onder meer door de vergrijzing niet toe, maar de kosten moeten wel worden betaald. Wij hebben bijvoorbeeld een administrateur in dienst en we hebben een eigen kantoor en een eigen uitvaartcentrum. Om de vereniging draaiende te houden, hebben we geen andere keuze dan om de regie net als vroeger weer in eigen hand te nemen. We kunnen - en dat is best belangrijk voor onze leden - zelf weer de tarieven van de verschillende diensten bepalen en daardoor hoeft de contributie niet fors te worden verhoogd. Hadden we de lastige knoop niet doorgehakt, dan hadden onze leden meer contributie moeten betalen om de jaarlijkse begroting rond te krijgen." "Voor de leden verandert er helemaal niets", benadrukt August van Zon. "We zijn zeven dagen per week en 24 uur per dag bereikbaar. We kunnen in goed overleg met de nabestaanden de uitvaart van A tot Z verzorgen. Dus ook het regelen van bijvoorbeeld de rouwkist, de rouwkaart en de advertenties in de krant. Ook niet-leden kunnen bij ons terecht. Er zijn geen vaste tijdstippen voor een bezoek aan het rouwcentrum Maarsstee en het nabijgelegen kantoor aan de Vlaanderenlaan is elke dag van half negen tot vijf uur geopend en in het weekend op afspraak. En dat allemaal onder het motto van 'een uitvaart geheel naar uw wens met de de hoogst mogelijke kwaliteit tegen betaalbare tarieven." U wilt meer informatie? Bel 0599-612437 of stuur een mail naar info@nuv-stadskanaal.nl