Noorderpoort in Stadskanaal krijgt het vignet 'gezonde school'

Stadskanaal - Noorderpoort Beroepsonderwijs Stadskanaal heeft als eerste school in de provincie Groningen het landelijke vignet Gezonde School behaald.

Noorderpoort krijgt het vignet omdat de school zorgt voor actieve en gezonde studenten, een veilige schoolomgeving, een fris klimaat én omdat de school aandacht heeft voor de persoonlijke en sociale ontwikkeling van haar studenten. Directeur Paulien Hietbrink van de Noorderpoortlocatie in Stadskanaal is trots om een Gezonde School te zijn. "Vanaf nu hangt op de gevel van onze school het logo Gezonde School. Zo kan iedereen op het schoolplein zien dat onze school een gezonde school is." Het vignet Gezonde School is een initiatief van twintig landelijke gezondheidsorganisaties. Het is een erkenning voor scholen die structureel werken aan het verbeteren van de gezondheid van hun studenten en medewerkers. Met het vignet wil de school aan studenten en hun ouders laten zien dat zij de gezondheid van studenten en leerkrachten erg belangrijk vindt. Werken aan gezondheid op school loont. Het draagt bij aan betere schoolprestaties, minder schooluitval en een gezondere leefstijl.